Grzyby suszone
Stały element polskiej kuchni. W naszej ofercie produktów spożywczych znalazło się miejsce na suszone grzyby, dostępne nie tylko od święta. Wśród nich odnajdziesz podgrzybki i borowiki, które są prawdziwym skarbem polskich lasów.
Poza tym proponujemy też suszone maślaki będące wyśmienitym dodatkiem do różnych dań mięsnych czy sosów. Do wyboru różnej wielkości opakowania zawierające różnej klasy kapelusze oraz krajanki.
Korzystając z naszych produktów zyskujesz pewność, że wzbogacone ich smakiem i aromatem potrawy bez obaw możesz serwować swoim gościom. Posiadają one niezbędne atesty i do sprzedaży i przetwórstwa dopuszczane są przez posiadających stosowne uprawnienia specjalistów.
Podgrzybek
Jeden z najpopularniejszych na polskim stole grzybów, a do tego bardzo smaczny składnik aromatycznych dań. Jest niskokaloryczny, zawiera niewiele białka i cukrów. Większość składników odżywczych znajduje się w jego kapeluszu, w którym można odnaleźć witaminy A, C, D, PP, E i z grupy B, sole mineralne, kwasy tłuszczowe i flawonoidy.
Borowik
Król polskich lasów, potocznie nazywany prawdziwkiem. Doskonały dodatek do zup i mięs, często wykorzystywany w polskiej kuchni. Odpowiednio wysuszony osiąga kremowy kolor. Prawdziwki są bogate w cenne składniki odżywcze, takie jak: żelazo, białko czy potas oraz witaminy z grupy B, C, D i E. Stanowią także niezbędny składnik wigilijnej zupy czy pierogów. Polecany jest osobom na diecie bezmięsnej, ze względu na sporą zawartość łatwo przyswajalnych przez ludzi aminokwasów egzogennych.
Maślak
Grzyby te nawet po suszeniu zachowują nie tylko swój charakterystyczny smak, lecz także niepowtarzalny zapach oraz barwę. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się jako dodatek do sosów do dań mięsnych czy też placków ziemniaczanych. Poza tym ich łagodny aromat sprawia, że świetnie nadają się do zup na mięsnym wywarze bądź ziemniaczanych zapiekanek. Suszone maślaki, tak jak borowiki, cechują się stosunkowo wysokim stężeniem białka, a co za tym idzie - aminokwasów egzogennych. Właśnie z tego względu określane są niekiedy mianem “leśnego mięsa”.